Cantate w Simoradzu

W pierwsze święto Zesłania Ducha Świętego – 19 maja, Zespół „Cantate” został zaproszony na 85-tą Pamiątkę Założenia i Poświęcenia Kościoła w Simoradzu.

Uroczyste nabożeństwo rozpoczęło się o godzinie 10-tej. Kazanie wygłosił ks. Tomasz Bujok z Drogomyśla.

Zespół „Cantate” wykonał kilka pieśni uwielbiających w czasie uroczystości. Szczególnego znaczenia nabrał utwór „Stworzyłeś świat” w zestawieniu z przepiękną panoramą gór, którą można podziwiać z Kościoła, dzięki świetnemu usytuowaniu budowli.

Piękna słoneczna pogoda sprzyjała podziwianiu pięknego widoku Beskidów. Po nabożeństwie zostaliśmy przyjęci kołaczem i kawą przez gościnnych parafian tutejszego filiału parafii w Skoczowie. Było to niezwykle piękne i udane świąteczne przedpołudnie.