4 Niedziela po Wielkanocy 03.05.2015

„Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił”. Psalm 98,1

Tekst: Ew. Jana 15, 1 – 8 
Ksiądz: ks. Z. Kowalczyk 

1.Porządek nabożeństw:

  • 10.05.2015 – 5 Niedziela po Wielkanocny

Jaworze 10.00; Jasienica 8.00 z Komunią Świętą;

Świętoszówka 10:00 z Komunią Świętą;

2. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne, rodzinie wspominającej swoich zmarłych za dar na Kościół.

3. Diakonat Eben Ezer w Dzięgielowie zaprasza na Spotkanie wspomnieniowe w 75 rocznicę męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym KL Buchenwald – Ks. seniora Karola Kulisza (8 maja 1940 roku), które odbędzie się 6 maja w kaplicy Domu Sióstr o g. 17:00;

4. Zajęcia w tygodniu:

- w poniedziałek o 17:00 spotkanie Koła Pań w Jasienicy

- we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18,00,

- we wtorek próba chóru o 19.00,

- w środę godzina biblijna w Betanii o 17:30,

- w środę spotkanie Koła pań w Jaworzu o 18:00

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,

- w czwartek próba Zespołu Cantate o 19.00,

- w piątek spotkanie młodzieży w Jaworzu o 18.00

- w sobotę nauka konfirmacyjna dla młodszej grupy konfirmantów o 8:00, starsza grupa spotyka się o 9:15;

- w sobotę próba chórku dziecięcego o 9:30;

5. W związku z trzęsieniem ziemi, jaka dotknęła w ostatnich dniach mieszkańców Nepalu, Diakonia Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w RP ogłasza zbiórkę ofiar na rzecz osób poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi. Odczytać apel Diakonii (jest po ogłoszeniach) .

6. Od świąt Wielkanocnych do Zesłania Ducha Świętego zbieramy ofiary na Fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Stosowne listy są w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii w Jasienicy i Świętoszówce i u p. Marcina Biłka w Betanii.

7. Jest w sprzedaży nowy śpiewnik pogrzebowy. W czasie pogrzebów będą wystawione numery pieśni ze starego i z nowego śpiewnika.

8. PTEw zaprasza na spotkanie 11 maja o 18.00 w Jaworzu. Temat: „Świat religijny czasów Chrystusa”. Temat przedstawi p. Andrzej Krawczyk z Bielska – Białej.

9. Wspomnienia:

śp. Agnieszka Lorek       13/1995  Jaworze

śp. Adam Lorek               13/2015  Jaworze

śp. Emilia Pietraszko     12/2000 Jaworze

 

Apel Diakonii

Prośba o składanie środków finansowych na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu

Nepal jest jednym z trudniej dostępnych krajów świata. Potwierdziło to, niestety, trzęsienie ziemi, które nawiedziło ten górski kraj pod koniec ubiegłego tygodnia. Dane co do liczby ofiar i zaginionych osób pozostają, przez utrudniony dostęp do wielu regionów kraju, nadal niepełne. Agencje donoszą o ponad 6 tysiącach ofiar śmiertelnych. Ponad 6 milionów mieszkańców rejonu największych miast Kathmandu i Pokhara zostało bez dachu nad głową, dostępu do wody i pożywienia. To teraz najpilniejsze potrzeby. Tym bardziej, że sytuacja humanitarna pogarsza się z dnia na dzień, nie działają elektrownie, zniszczona została cała infrastruktura.

Na pomoc Nepalowi i jego mieszkańcom śpieszy niemal cały świat: wielkie i małe organizacje pomocowe, ratownicy z wielu krajów, także z Polski. Bądźmy jednymi z nich. Dołączmy do naszych Sióstr i Braci w odległym Nepalu: w modlitwie i szczodrości, które mogą im pomóc przetrwać ten bardzo trudny czas i dać odrobinę nadziei na dalsze życie, dla tych, którzy przeżyli.

Ofiary pieniężne na pomoc dla Nepalu można przekazywać przez parafie ewangelickie lub indywidualnie do dnia 31 maja br. na konto Diakonii z dopiskiem „Pomoc dla Nepalu”.

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

00-246 Warszawa, ul. Miodowa 21

Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa

Numer konta: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Środki finansowe zebrane w parafiach zostaną przekazane poprzez diecezje do Diakonii. Diakonia Polska przekaże zebrane środki do Diakonii Katastrophenhilfe, która koordynuje już pomoc na miejscu.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem,

 

Biskup Jerzy Samiec                                                                         Biskup Ryszard Bogusz

Biskup Kościoła                                                                                 Prezes Diakonii Polskiej

Ewangelicko-Augsburskiego

w RP