Międzynarodowy Koncert Ewangelickich Chórów Ziemi Cieszyńskiej 20.06.2015

W sobotę 20 czerwca już po raz 11 odbył się Międzynarodowy Koncert Ewangelickich Chórów Ziemi Cieszyńskiej w amfiteatrze w Jaworzu.

W koncercie wystąpiło 14 chórów z Diecezji Cieszyńskiej i Lutheran Chorus z Trzyńca wraz z kapelą. Niektóre z chórów łączyły się razem do wykonania pieśni w czasie koncertu. W sumie w koncercie uczestniczyło około 400 wykonawców. Swoje programy przedstawiły chóry z: Cieszyna, Dzięgielowa, Bażanowic, Hażlacha i  Zamarsk,  Goleszowa, Lesznej, Puńcowa, Skoczowa, Drogomyśla, Międzyrzecza, chóry męskie z Goleszowa, Skoczowa i Cieszyna  oraz oczywiście gospodarz koncertu Ewangelicki Chór Kościelny z Jaworza.

Między częścią religijną i ludową koncertu wystąpili artyści scen muzycznych ze Śląska.

Koncert odbył się przy wsparciu finansowym:

– Urzędu Gminy w Jaworzu

– Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej

– Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach

– Banku Spółdzielczego w Jasienicy

W imieniu organizatorów koncertu, którymi byli:

– Parafia Ewangelicko-Augsburska w Jaworzu

– Ewangelicki Chór Kościelny w Jaworzu

– Diecezjalna Komisja Chórów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej

dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w organizacji tegorocznego koncertu.