Wakacje z Jezusem

Grupa dzieci ze Szkółki Niedzielnej w Świętoszówce podczas nabożeństwa rodzinnego    w niedzielę 19 czerwca 2016 r. przypomniała, jak przeżyć wakacje z Jezusem. Było to ostatnie spotkanie dzieci na wspólnym nabożeństwie przed przerwą wakacyjną. Dzieci aktywnie włączyły się w nabożeństwo. Wierszem i piosenką podziękowały Bogu za dziesięć miesięcy nie tylko roku szkolnego, ale przede wszystkim za czas na nabożeństwach szkółki niedzielnej. Od Gwiazdki, którą dzieci przeżywały wraz ze zborownikami w kościele w Świętoszówce, każda szkółka rozpoczyna się w szczególny sposób. Równo z dzwonami w kościele zapalamy światełko w latarence, otrzymanej podczas Gwiazdki. W ten sposób każdej niedzieli dzieci na szkółce czują łączność z uczestnikami nabożeństwa w kościele. Zwłaszcza, że rozważany jest ten sam tekst biblijny.

Dzieci przypomniały również, że podczas wakacji odpoczywamy od szkoły, od odrabiania zadań domowych, ale gdziekolwiek będziemy, czy wyjedziemy blisko czy daleko, wszędzie możemy odczuwać bliskość Jezusa. Pamiętajmy więc o modlitwie, czytaniu Słowa Bożego, uczestniczeniu w nabożeństwach, okazywaniu miłości do Boga i ludzi.

By o sobie nawzajem pamiętać i modlić się za siebie wzajemnie, dzieci przygotowały dla wszystkich uczestników nabożeństwa specjalne, wykonane własnoręcznie książeczki. W książeczkach znajdują się hasła biblijne do czytania w każdą wakacyjną niedzielę. Z nabożeństwa wychodzili więc wszyscy z miłą niespodzianką w ręku.

Życzymy wszystkim błogosławionych wakacji!!!

Anna Wantulok