4 Niedziela po Wielkanocy 14.05.2017

Jaworze 10:00 z komunią świętą i 18.00;

Świętoszówka 10:00 z komunią świętą;

„Betania” 10.00 z komunią świętą

2. Zajęcia w tym tygodniu:

- w poniedziałek posiedzenie Rady Parafialnej o 18.00,

- we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,

- we wtorek próba chóru o 19.00,

- w środę godzina biblijna w „Betanii” o 17.30,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,

- w czwartek próba Zespołu Cantate o 19.00,

- w sobotę nauka konfirmacyjna: grupa młodsza 8:00; grupa starsza o 9:00.

3. Od Wielkanocy do Świąt Zesłania Ducha Świętego Kościół prowadzi zbiórke ofiar na fundusz Bratniej Pomocy imieniem Gustawa Adolfa. Serdecznie polecamy tę akcję.

4. W czerwcu 15-18 odbędą się Ewangelickie Dni Kościoła. Informacje na temat EDK na naszej stronie internetowej. Przy wyjściu z kościoła są do zabrania zakładki informujące o EDK. Przygotowane są listy dla osób, które wezmą udział w EDK. Opcja pierwsza: osoba dorosła: pełny pakiet materiałów, 3 obiady, karta wstępu na wszystkie punkty programu – 70 złotych; dla młodzieży do 25 lat – 50 złotych. Opcja druga: jeśli ktoś nie będzie korzystał z posiłków to opłata wynosi 25 złotych, dla młodzieży 15 złotych. Opcja trzecia: osoby, które nie będą uczestniczyły we wszystkie dni a chcą skorzystać z posiłku to opłata wynosi tak jak w opcji drugiej plus koszt posiłku 15 złotych w zaznaczonym dniu. Zapisy do 28 maja. Jest zamówiony autobus, będzie można dojechać do Ustronia, Cieszyna i pod halę w Dębowcu gdzie odbędzie się centralne nabożeństwo i koncert na zakończenie EDK. Koszt biletu na 1 dzień wynosi 10 złotych.

5. Spotkanie PTEw odbędzie się 22 maja. Temat: Pierwsze ewangelickie emancypantki na Śląsku Cieszyńskim”. Temat przedstawi dr Grażyna Kubica-Heller z Krakowa. W kancelarii Parafialnej jest lista chętnych na wycieczkę do Koszęcina 2 czerwca oraz lista chętnych do wyjazdu do Drogomyśla 5 czerwca.

6. UG w Jasienicy informuje, że w maju odbędzie się dodatkowy odbiór popiołu na terenie gminy Jasienica. Harmonogram odbioru na stronie internetowej gminy.

7. Zapowiedzi:

Marcin Michał Tomasik, urodzony w Bielsku-Białej, syn Mirosława i Krystyny z domu Waliczek, zamieszkały Biery 114, wyznania rzymsko-katolickiego i Karolina Halina Lorek, urodzona w Bielsku-Białej, córka Alfreda Lorka i Haliny z domu Krząszcz, zamieszkała Jasienica 272, wyznania ewangelickiego, oboje stanu wolnego.