XIII Międzynarodowy Koncert Ewangelickich Chórów Diecezji Cieszyńskiej

Co roku w Jaworzańskim amfiteatrze odbywa się Międzynarodowy Koncert Ewangelickich Chórów Diecezji Cieszyńskiej,którego gospodarzami są Ewangelicka Parafia i Chór Parafialny w Jaworzu.

W tym roku w koncercie wzięło udział 8 chórów oraz zaproszeni goście z Trzyńca-Chór LUTHERAN CHORUS i artyści z Śląskich teatrów muzycznych.

Koncert rozpoczął przewodniczący chórów i orkiestr Diecezji Cieszyńskiej ks.Władysław Wantulok ,który powitał wszystkich słowami hasła biblijnego przeznaczonego na miesiąc lipiec „Oto modlę się,aby miłość wasza coraz bardziej obfitowała w poznanie i wszelkie doznanie”-Flp.1,9.

Wszystkie chóry wraz z publicznością zaśpiewały hymn naszego kościoła „WAROWNYM GRODEM” wg słów ks.dr Marcina Lutra,pod kier. Krystyny Gibiec.

Prowadzącymi koncert byli Anna i ks.Władysław Wantulok. Sponsorami XIII Międzynarodowego Koncertu Chórów byli: Urząd Gminy Jaworze,Bank Spółdzielczy w Jasienicy i Urząd Marszałkowski.

Zdjęcia Magdalena Zbieg