Charytatywnie w 1. Niedzielę Adwentu

3 grudnia 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzu Średnim zorganizowali kiermasz adwentowy,

z którego dochód został przeznaczony na akcję charytatywną Pola Nadziei, która wspiera działalność Hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Uczniowie do kiermaszu przygotowywali się prawie trzy tygodnie. Wykonali kartki świąteczne, ozdobne bombki tekturowe, anioły z gliny oraz herbaciane kalendarze adwentowe.

Uczestnicy nabożeństwa w kościele mogli przeżywać nabożeństwo z liturgią prowadzoną przez uczniów, a po nabożeństwie licznie przyszli na kiermasz.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji. Dziękujemy sponsorom, uczniom, nauczycielom oraz wszystkim, którzy przyszli na kiermasz wsparli zbiórkę charytatywną.

Dochód z kiermaszu w wysokości 928 zł został przekazany dla hospicjum w Bielsku-Białej.

Zebraliśmy również czekolady dla dzieci w ramach akcji charytatywnej List do Dzieciątka, które zostaną przekazane dla dzieci z Bytomia, objęte projektem wychowawczo-edukacyjnym przez organizację Pedagogów Ulicy UNO.

diakon Ewa Below