Droga do Betlejem – gwiazdka dla dzieci w Jaworzu

Co roku obchodzimy wspomnienie tej jedynej Świętej Nocy, w której Bóg stał się człowiekiem i zamieszkał między nami.

Czy w przedświątecznym zamieszaniu zdołasz zauważyć Jego obecność?

Te słowa zaciekawiła wszystkich, aby z uwagą śledzić inscenizację przygotowaną przez dzieci uczęszczające na nabożeństwa dla dzieci (szkółki niedzielne) w sali parafialnej w Jaworzu i w Betanii.

16 grudnia 2017 r. w sobotnie popołudnie spotkaliśmy się w gronie dzieci, rodziców, dziadków oraz zaproszonych gości, aby świętować, to co najważniejsze – Boże Narodzenie.

Spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem przygotowanym przez dzieci  i rozmyślaniem oraz modlitwą ks. Władysława Wantuloka.

W trakcie wspólnego kolędowania, prowadzonego przez uczennice gimnazjum, Martę Ogrodnik i Agnieszkę Antonik, dzieci przedstawiły świąteczny program Droga do Betlejem, w którym poznaliśmy współczesną rodzinę przygotowującą się do Bożego Narodzenia. Wydarzenia tak się potoczyły, że mama postanowiła wyjść z domu, aby szukać Zbawiciela. Spotykając po drodze wielu ludzi próbowała dowiedzieć się, gdzie On mieszka. Dopiero, spotkanie z aniołem, doprowadziło ją do Betlejem, gdzie Maria, Józef, aniołowie, gwiazdeczki i pasterze przeżywali radość z narodzenia Zbawiciela.

Radość mamy była ogromna, bo będąc w Betlejem powiedziała: Witaj Zbawicielu! Przychodzę ofiarować Ci swoją codzienność. Zechciej błogosławić mnie i mojej rodzinie. I spójrz łaskawym okiem na tych, których spotkałam w drodze – powierzam Ci złodzieja, naukowca i tych młodych ludzi. Oni też są twoimi dziećmi. Pozwól im się odnaleźć.

Podsumowaniem inscenizacji były słowa narratora: Każdy z nas ma swoje Betlejem. Różne drogi  do niego prowadzą. Podejmij wysiłek  i spróbuj odnaleźć  miłość i moc Zbawiciela w codziennych sprawach swojego życia.

W drugiej części spotkania dzieci odwiedził Mikołaj, który na pytanie: Skąd bierze wszystkie prezenty? zabrał nas w wirtualną podróż do Laponii i pokazał swój dom oraz fabrykę prezentów.

Przywiózł oczywiście prezenty dla dzieci z Jaworza, które rozdał i życzył wszystkim Wesołych Świąt.