11 Niedziela po Trójcy Świętej 12.08.2018

„Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje”. 1 Piotra 5,5

Tekst: Galacjan 2,16-21
ks. A. Krzykowski

1. Porządek nabożeństw

  • Dzisiaj jeszcze nabożeństwo wieczorne w Jaworzu o 18.00
  • 19.08.2018 – 12 Niedziela po Trójcy Świętej 

Pamiątka Poświęcenia Kościoła w Jaworzu godz. 10.00. Kazanie bp Waldemar Pytel zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej. Po nabożeństwie piknik parafialny.

  • W środę 15 sierpnia nabożeństwo w Leśnym Kościele o 11.00. Nabożeństwo z komunią Świętą. Grupowe wyjście o 9.30 z parkingu przy leśniczówce. Jest przygotowany transport samochodem dla osób, które nie czują się na siłach aby samemu dojść na miejsce. Chętni do takiej formy dotarcia do leśnego kościoła zbiorą się również na parkingu przy leśniczówce.
  • W piątek 17 sierpnia odbędzie się kolację dla  kobiet w Papuga Park Hotelu o godz. 18.00. Temat: Co znaczy być inną – moje świadectwo. Gościem spotkania będzie pastorowa Ewa Londzin z Dzięgielowa.
  • W sobotę 18 sierpnia o 16.00 w kościele w Jaworzu odbędzie się koncert z okazji 236 Pamiątki Poświęcenia Kościół w wykonaniu Bartosza Rzymana – organy i Ilony Kalińskiej – flet. Szczegóły na plakacie. Po koncercie możliwość nabycia nowej płyty Bartosza Patryka Rzymana. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych wydarzeniach religijnych, muzycznych i kulturowych.
  • 26.08.2018 – 13 Niedziela po Trójcy Świętej 

Świętoszówka 7.30;

Jasienica 9.00 z Komunią Świętą i wieczorne o 18.00

Jaworze 10.30 z Komunią Świętą

„Betania” 10.00 Pamiątka Założenia Kaplicy. Kazanie ks. Marcin Pysz z Pisza. Po nabożeństwie piknik w ogrodzie

2. Zajęcia w tygodniu:

- w poniedziałek próba zespołu Cantate o 19.00,

- we wtorek próba chóru o 19:00

- w środę godzina biblijna w „Betanii” odwołana.

3. Parafia w Goleszowie zaprasza na PZK w Goleszowie. w środę 15 sierpnia 2018 r. o 10,30. Słowem Bożym służyć będzie ks. Marcin Markuzel z Bładnic. Nabożeństwo poprzedzi poranek pieśni i muzyki religijnej o godz. 8,30.

Parafia w Goleszowie zaprasza również na Pamiątkę Poświęcenia Kościoła w Godziszowie w niedzielę 19 sierpnia 2018 r. o godz. 10,30. Słowem Bożym służyć będzie ks. Łukasz Gaś z Cieszyna.

4. Zapraszamy na XXII Forum Ewangelickie, które odbędzie się dniach 14-16 września 2018 r. w Wiśle. Temat przewodni: „Ewangelicy Niepodległej. Dzieje i współczesność obywatelskiego zaangażowania”. Zgłoszenia należy kierować na adres Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. Termin zgłoszeń wraz z wpłatą za całą rezerwację upływa 14 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy odebrać można w kancelarii parafialnej. Dostępny jest także na stronie internetowej wiślańskiej parafii i portalu Diecezji Cieszyńskiej.

5. Do odebrania nowy numer Zwiastuna

6. Zapowiedzi: Piotr Matuszek urodzony w Bielsku-Białej, syn Leszka i Teresy z domu Cebrat, zamieszkały w Jaworzu wyznania rzymsko-katolickiego i Iwona Grażyna Holeksa urodzona w Bielsku-Białej, córka Eryka i Heleny z domu Hławiczka, zamieszkała w Jaworzu, wyznania ewangelickiego.

7. Z karty żałobnej:

W wieku 84 lat zmarł śp. Edward Krehut zamieszkały Jasienicy. Pogrzeb odbył się w czwartek 09.08.2018 w Jasienicy.