13 Niedziela po Trójcy Świętej 15.09.2019

„Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście.” Ew. Mateusza 25,40

Tekst:  Ewangelia Marka 3,31-35   
 ks. W. Wantulok

1. Porządek nabożeństw:

  • 22.09.2019 – 14 Niedziela po Trójcy Świętej

Jasienica 8.00 z komunią świętą

Jaworze 10.00 i wieczorne o 18.00

Świętoszówka 10.00; „Betania” 10.00

2. PEA w Cieszynie zaprasza na Pamiątkę Założenia Kaplicy w Gumnach. 22 września o godz. 10.00; kazanie wygłosi ks. Marcin Piętak z Czeskiego Cieszyna.

     PEA w Goleszowie zaprasza na Pamiątkę Założenia Kościoła w Kozakowicach Dolnych. 22 września o godz. 10.30; kazanie wygłosi ks. Dariusz Madzia z Istebnej.

3. Zajęcia w tygodniu:

- w poniedziałek spotkanie Kola Zainteresowań o 15.00,

- w poniedziałek posiedzenie Rady Parafialnej o 18.00,

- we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.30,

- we wtorek próba chóru o 19:00,

- w środę godzina biblijna w Betanii o 17:30,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 17.30,

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19.00,

- Zapisy nowego rocznika konfirmantów są na razie wstrzymane. Synod naszej diecezji podjął uchwałę o przeniesieniu wieku konfirmacji na 1 klasę szkoły średniej. Wiąże się to z tym, że w 2021 roku nie byłoby konfirmacji. Rada Parafialna wystąpi z pismem do Rady Diecezjalnej z prośbą o umożliwienie konfirmacji w klasie VIII w 2021 roku.

4. Duszpasterstwo Więzienne naszego Kościoła organizuje zbiórkę pieluch typu pampers dla osób dorosłych, które przekazane będą do Zespołu Opiekuńczo Leczniczego Sióstr Boromeuszek w Cieszynie. Zbiórka potrwa do końca października. Z apelem zwraca się duszpasterz więzienny ks. Piotr Janik.

5. Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów informuje, że w niedzielę 22 września odbędzie się 47 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy, którego pierwszy etap zakończy się w amfiteatrze w Jaworzu. W związku z tym w godzinach 9.30 – 11.30 będą utrudnienia w ruchu, niektóre ulice będą zamknięte dla ruchu samochodowego. Organizatorzy Rajdu przepraszają za utrudnienia.

6. Zapowiedzi: Piotr Roman Penkała urodzony w Bielsku-Białej, syn Romana i Danuty z domu Kukla, zamieszkały w Jaworzu wyznania ewangelickiego i Blandyna Maria Ochman, urodzona w Bielsku-Białej, córka Jana i Elżbiety z domu Heliosz, zamieszkała w Jaworzu, wyznania rzymsko-katolickiego, oboje stanu wolnego.

7. Z karty żałobnej: Zmarł śp. Józef Czudek –zamieszkały w Jaworzu. Pogrzeb odbędzie się w środę 18.09.2019 o g. 15:00 z kościoła w Jaworzu.