17 Niedziela po Trójcy Świętej 13.10.2019

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 17.30,

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19.00,

- w sobotę nauka konfirmacyjna o 9.00,

- nabożeństwa szkółki niedzielnej odbywają się równolegle do nabożeństw z wyjątkiem „Betanii”. Jasienica 8.00; Jaworze i Świętoszówka 10.00; w „Betanii” o 8.30. Zapraszamy wszystkie dzieci.

3. Duszpasterstwo Więzienne naszego Kościoła organizuje zbiórkę pieluch typu pampers dla osób dorosłych, które przekazane będą do Zespołu Opiekuńczo Leczniczego Sióstr Boromeuszek w Cieszynie. Zbiórka potrwa do końca października. Z apelem zwraca się duszpasterz więzienny ks. Piotr Janik.

4. W październiku prowadzimy akcję charytatywną. „Kromka chleba dla bliźniego”. Celem akcji jest niesienie pomocy bliźnim, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Skarbonki na ten cel można otrzymać w kancelarii parafialnej. Ze środków zebranych w minionych latach opłacane są obiady w szkole, podręczniki, lekarstwa i inne.

5. Kolejny raz ruszyła akcja „Prezent pod choinkę”. Paczki wielkości pudełka po butach przeznaczone będą dla dzieci z Ukrainy i Białorusi. Do tej pory w ramach akcji prezenty trafiły do ponad 80 tysięcy dzieci. Ulotki w których znajdziemy informacje co może być w paczce, a co nie są do odebrania w kancelarii parafialnej lub na stronie centrum misji i ewangelizacji w Dzięgielowie. Paczki oraz 10 złotych na pokrycie transportu zbieramy do 10 listopada. Obie akcje kładziemy na wasze serca.

6. W przyszłą niedzielę w czasie nabożeństwa w Jaworzu Polskie Towarzystwo Ewangelickie obchodzić będzie 100-lecie powstania oraz 35-lecie działalności Oddziału PTEw w Jaworzu. Kazanie wygłosi biskup senior Jan Szarek. W czasie nabożeństwa koncertować będzie Kolegium Muzyki Ewangelickiej z Krakowa.

7. Do nabycia informator parafialny „Z życia i wiary”.