Chór

Ewangelicki Chór Kościelny z Jaworza rozpoczął swoją służbę w 1912 roku. Minął już wiek odkąd niezliczona rzesz chórzystów swoim śpiewem wpisuje się przede wszystkim w nabożeństwa. Nie jest to jednak nasza jedyna forma działalności. Wielokrotnie podejmowaliśmy prace na rzecz parafii, odwiedzamy seniorów oraz znajdujemy czas na spotkania i wspólną zabawę. Działamy również w naszym środowisku. Odwiedziliśmy wiele pięknych i ciekawych miejsc niosąc w nie śpiew przede wszystkim pieśni kościelnych ale też i pieśni regionalnych naszej Małej Ojczyzny Śląska Cieszyńskiego.

2012.11.06-20.23.39

W naszym gronie mamy osoby, które od dziesięcioleci śpiewają na Bożą chwałę. Każdy chórzysta pozostawia swoją niezatartą cząstkę w Chórze. Jesteśmy różnych profesji, w różnym wieku, każdy ze swoim bagażem doświadczeń. To tu rodziły i rodzą sie przyjaźnie, tu czerpiemy radość z przebywania ze sobą ale największą radość przynosi nam możliwość wspólnego śpiewania.